Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Uzaktan Eğitim Hizmetiçi Eğitim Kurslarına Yenileri Eklenmiştir

Uzaktan Eğitim Hizmetiçi Eğitim Kurslarına Yenileri Eklenmiştir

İlgili alan öğretmenlerinin katılımı ile uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecek olan "Bilgisayar Destekli Tasarım", "Lojistik Depo / Nakliye Yönetim" ve "Endüstriyel Görsel Programlama" kurslarına yenileri eklenmiştir.

Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüz ile HAVELSAN arasında yapılan protokol doğrultusunda HAVELSAN tarafından hazırlanan 5 adet "Zihin Haritaları Kursu"na Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yaklaşık 97.000 öğretmenin katılması hedeflenmiştir. Bunun yanında Genel Müdürlüğümüz ile İTKİB arasında yapılan protokol kapsamında İMA tarafından hazırlanan 3 adet "Moda Tasarımda İllüstratör ve Teknik Çizim Föyleri", "Bilgisayarlı Kalıp Uygulamaları" ve "Tekstil Teknolojisi, Kumaş ve Lifler, Hazır Giyimde Malzeme" kursları da açılacaktır. Ayrıca Genel Müdürlüğümüz ile Enerji Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında ETİ Maden tarafından hazırlanan "Madencilikte Çevre Mevzuatı Uygulamaları" ile AUTODESK firması tarafından hazırlanan "Bilgisayar Destekli Üretim (Fusion 360 CAM)" kursları da uzaktan eğitim yoluyla yapılacaktır.

Açılacak olan bu kurslara ilgili alan öğretmenlerinin MEBBİS üzerinden başvurması gerekmekte olup başvurularda herhangi bir kontenjan sınırlaması bulunmamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.