Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

ÜRETEN OKULLARIMIZDAN PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

ÜRETEN OKULLARIMIZDAN PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Kimya Teknolojileri alanında Ar-Ge merkezi olan Kütahya Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, sağlık alanında sürekli kullanılan, yurt dışında üretimi gerçekleşen yüksek düzey dezenfektanların üretimine hazır hale gelmiştir. Bu ürünlerin ülkemizde üretimi ile, milli ekonomiye büyük bir katkı sağlanmış olacaktır. Alanında uzman öğretmenleri ve mesleki yönden istekli öğrencilerle yapılan çalışmalar, özellikle sağlık kurumları tarafından büyük takdir kazanmıştır. Üretilen ürünlerin numuneleri sağlık kurumlarında denenmiş, üretiminin uygun olacağı bu kurumlarca da teyit edilmiştir. Ayrıca, bor üretim merkezi olan Kütahya'da borla ilgili çalışmalar yapan okul, borla yaptığı dezenfektanlarla da piyasanın güvenini sağlamıştır. Hayvancılık alanında ürettiği Süt Sağım Makinesi Dezenfektanı da köylünün ürünü uygun fiyata almasını sağlamaktadır.

Üretim konusunda uzmanlaşıp kurumsallaşan okul ilköğretimi başarı ile tamamlayan öğrencilerin de tercihi olmaktadır.

15-06-202115-06-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.