Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Üniversiteler ile Öğretmen Eğitimleri Ankara’da Başladı.

Üniversiteler ile Öğretmen Eğitimleri Ankara’da Başladı.

Bilim ve teknolojideki gelişmeler, her alanda olduğu gibi eğitim alanında da hızlı bir şekilde sürmektedir. Bu yenilikler, eğitimcilerin yeni bilgi ve teknolojileri öğrenmelerini, bu konularda yetiştirilmelerini zorunlu kılmaktadır. Mesleki ve Teknik Eğitim okullarımızın nitelikli iş gücü yetiştirebilmeleri ve kalitesinin artması ancak öğretmenlerin yeni teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleriyle mümkündür.

Üniversitelerimiz araştırma-geliştirme çalışmaları yapan ve bilgi üreten, teknoloji transferi yoluyla bilgisini sanayi ve toplumla paylaşmayı hedefleyen kurumlardır.

Bu kapsamda 81 ilde üniversiteler ile hizmetiçi eğitim işbirlikleri protokolleri imzalanmış, bu işbirliklerinden ilki Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Hacettepe Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜNİTEK) arasında gerçekleştirilmiştir.

Eğitim İşbirliği Programı kapsamında Kimya Teknolojisi öğretmenlerimize İleri Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Emir Baki DENKBAŞ tarafından eğitim verilmiştir.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL, Anakara İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin ÜNLÜ ve Prof. Dr. Emir Baki DENKBAŞ açılışı yaparak programı başlatmışlardır.

24-06-201624-06-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.