Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Uluslararası Mesleki Eğitimde Kalite Güvencesi ve Kredili Modüler Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Konferansı 29.05.2024 Çarşamba Günü Ankara'da Başladı..

Uluslararası Mesleki Eğitimde Kalite Güvencesi ve Kredili Modüler Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Konferansı 29.05.2024 Çarşamba Günü Ankara'da Başladı..

METEK III projesi kapsamında Uluslararası Mesleki Eğitimde Kalite Güvencesi ve Kredili Modüler Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Konferansı, mesleki ve teknik eğitim alanında kaliteyi artırmak ve yenilikçi eğitim yaklaşımlarını tartışmak amacıyla 29-30 Mayıs 2024 tarihlerinde Ankara'da düzenleniyor.

Konferansın ilk gününde Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ersoy GÜNAY, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Mustafa BALCI'nın açılış konuşmaları ile başlayan konferans, mesleki eğitimin geleceğine dair önemli mesajlar verdi.

Açılış konuşmalarında Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ, teknolojinin gün geçtikçe gelişmesi ile birlikte geleneksel eğitim metotlarının yanı sıra, teknolojinin gelişim hızına uygun esnekliği sağlayacak, dijital ve yeşil becerileri de içerecek modüler sistemlerin geliştirilmesi gereğine vurgu yaptı.

Uluslararası Mesleki Eğitimde Kalite Güvencesi ve Kredili Modüler Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Konferansı'nın sabah oturumunda; "Mevcut Sistem Perspektifinden Mesleki Eğitim Politikaları" başlıklı genel oturum gerçekleştirildi. Bu oturumda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Hasan Çağlayan Dündar, Avrupa Eğitim Vakfı'ndan Gordon PURVIS, Asya Pasifik Akreditasyon ve Belgelendirme Komisyonu'ndan Dr. Ramhari LAMICHHANE, Millî Eğitim Bakanlığı'ndan Durmuş CAN, Asya Kalkınma Bankası'ndan Eisuke TAJIMA ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan Alara KOÇOĞLU konuşmacı olarak yer aldı.

Öğleden sonraki oturumlarda paralel paneller düzenlendi.  Mesleki ve Teknik Eğitimde Kalite Güvence Sistemi ve Modüler Mesleki Eğitim Programlarına ilişkin yurtiçi ve yurtdışından çeşitli kurumların temsilcilerinin konuşmalar yaptığı panellerde karşılaşılan zorluklar ve fırsatlar tartışıldı.

Konferansın ilk günü, mesleki eğitimde kalite güvencesi ve kredili modüler eğitimde yenilikçi yaklaşımların tartışıldığı verimli oturumların yer aldığı, bilgi ve deneyim paylaşımının gerçekleştiği ve mesleki eğitimin geleceğine yönelik önemli adımlar atıldığı bir platform olarak devam etti.

Konferans 30 Mayıs 2024 tarihinde teknik oturumlar ve panellerle devam edecektir.

30-05-202430-05-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.