Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI KONULU TANITIM MÜZİĞİ YARIŞMASI SONUÇLANDI

ULUSLARARASI   MEB ROBOT YARIŞMASI KONULU TANITIM MÜZİĞİ YARIŞMASI SONUÇLANDI

"Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen Uluslararası MEB Robot Yarışması Konulu Tanıtım Müziği Yarışması'nda Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Türk'ün Yüzyılı adlı eserle Türkiye 1. oldu."

Bu yıl 15'incisi düzenlenecek olan Uluslararası MEB Robot Yarışması "Cumhuriyet ve Teknoloji" teması ve "Ahican Cumhuriyet'in İzinde, Teknolojinin Peşinde Bursa'da" sloganı ile duyurulmuştu. Yarışma ülkemizin yaşadığı acı deprem felaketi neticesinde ileri bir tarihe ertelenmişti. Hem bu yıl hem de bundan sonraki yarışmalar için kullanılacak bir tanıtım müziği yarışması duyurulmuştu. Kasım ayında başvuru süreci başlayan tanıtım müziği yarışması ile Türk millî eğitim sisteminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda öğrencilerin geleneksel ve modern teknolojiler kullanarak sosyalleşmeleri, okullarına aidiyet duymaları, sanatsal bakış açısı kazanmaları, estetik duyum ve beğenilerini geliştirmeleri, duygu ve düşüncelerini işitsel sanat çalışmaları aracılığıyla sergileyebilmeleri amaçlanmıştır.

Belirlenen amaçlar doğrultusunda T.C. Millî Eğitim Bakanlığının onayıyla Genel Müdürlüğümüze bağlı güzel sanatlar liseleri müzik bölümü öğrencileri arasında "Uluslararası MEB Robot Yarışması Konulu Tanıtım Müziği Yarışması" düzenlendi. Ulusal platformda yapılan yarışmaya her ilden dereceye giren eserler katıldı. İl ve Bakanlık Değerlendirme Komisyonları tarafından entonasyon, doğru tonalite, özgünlük, uygunluk, şarkı söyleme teknikleri, grup uyumu gibi değerlendirme ölçütlerinden geçen eserler sıkı bir sürece tabi tutuldu. Uzun ve titizlikle geçen değerlendirme sürecinin sonunda "Türk'ün Yüzyılı" adlı eserle Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Türkiye 1. olmaya hak kazandı.

Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmenleri Ahmet Emre ESEN, Ramazan CENGİZ, Serdar GÜLER ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Engin KIVRAK'a ve müzik bölümü öğrencileri Bedirhan KUL, Beyza GÜNEŞ, Elia ORAKI BAYAT, İrem Nur KESGİN, Muhammed Said ARSLAN, Taha Yaser YILDIZ, Tuğrul Çağrı ÖZTÜRK, Yıldıray Key'e ödülleri Düzce İl Millî Eğitim Müdürü Tamer KIRBAÇ ve Şube Müdürü'müz Ceyda GÖK tarafından verildi. Düzce İl Millî Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen törende, Düzce İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Turan ŞAHİN, Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Dursun Ali YAVUZYİĞİT de hazır bulundu. 17 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen ödül töreninin Gençlik Haftası'na denk gelmesi öğrencilerin mutluluğunu daha da arttırdı.

22-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-202322-05-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.