Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

16-19 Ekim tarihleri arasında Erzurum'da düzenlenecek olan Uluslararası MEB Robot Yarışması'na başvurular başladı. Bu yıl 16.'sı düzenlenecek olan yarışmanın teması "Eğitimin Yüzyılında Ahilik ve Teknoloji" olarak belirlendi. 

Ülkemizin meslekî ve teknik eğitim alanındaki niteliğini artırmak, toplumda farkındalık yaratmak ve öğrencilerin bilgiyi beceriye dönüştürmelerini sağlamak amacıyla, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Uluslararası MEB Robot Yarışması bu yıl "Eğitimin Yüzyılında Ahilik ve Teknoloji" teması ve "Ahiliğin Geleceğini Şekillendiren Kod Erzurum'da Yazılıyor" sloganı ile düzenleniyor.

Bu yıl 16.'sı düzenlenecek olan Uluslararası MEB Robot Yarışması, ortaokul ve dengi okullardan, ortaöğretim ve yükseköğretim seviyelerine kadar tüm öğrencilere hitap ediyor. 

Yarışma, 16-19 Ekim 2024 tarihleri arasında Erzurum'da, Millî Eğitim Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğiyle gerçekleştirilecek.

Başvuru ve daha fazla bilgi için https://robot.meb.gov.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.