Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Uçak Bakımı alanı öğretmenleri uçuş sertifikalarını aldılar

Uçak Bakımı alanı öğretmenleri uçuş sertifikalarını aldılar

Uçak Bakımı alanındaki 62 öğretmenin özel alan yeterliliklerinin arttırılması amacıyla planlanan uçuş eğitimi tamamlandı, öğretmenlerimiz uçuş sertifikalarını aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi A.Ş. arasında imzalanan “Uçuş Eğitimi Sözleşmesi” kapsamında; Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri ve Erzincan’da bulunan okullarımızda görevli Uçak Bakım alanında eğitim veren 62 alan öğretmeni, özel alan yeterliliklerinin arttırılması amacıyla 02-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tanıtım Uçuşu Eğitimi aldılar. Düzenlenen bu eğitimle alan öğretmenlerinin, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterliliklerinin arttırılması amaçlandı.

THK Uçuş Akademisi’nde düzenlenen sertifika ve kapanış törenine Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY, Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi A.Ş.  Genel Müdürü Erdoğan ARSLANTAŞ, Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mehmet ELDEM ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanlarından Halil İbrahim KAHRAMAN, Recep ALTIN ve Mehmet Salih CANBAL katıldılar.

THK ve Uçuş Akademisinin çalışmaları hakkında bir sunum yapan Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi A.Ş.  Genel Müdürü Erdoğan ARSLANTAŞ; Milli Eğitim Bakanlığı ile bu etkinliği düzenleyerek öğretmenlerimize eğitim vermekten büyük mutluluk duyduk. Bu eğitimlerin sürdürülmesi ve kapsamının genişletilmesi hususunda her türlü desteği vermeye kurumumuz hazırdır. Sivil havacılık eğitiminde dünyada ilkleri başaran bir kurum olarak değerli öğretmenlerimize kapımız her zaman açıktır; dedi.

Törende bir konuşma yapan Osman Nuri GÜLAY: “Mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarımızda yürüttüğümüz Akreditasyon çalışmalarında uluslararası tanınırlığa ilişkin en yüksek öneme haiz iki alan olan Denizcilik ve Uçak Bakım alanlarına öncelik vermekteyiz. Uçak Bakım Alanı bulunan Eskişehir Sabiha GÖKÇEN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi SHY-147 Tanınan Okul Statüsü Genelgesi kapsamında yetki alarak “Tanınan Okul Onay Sertifikası” almaya hak kazanmıştır. Uçak Bakım Alanı bulunan diğer Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları ise “Tanınan Okul Onay Sertifikası” almak için başvuru işlemlerini yürütmektedirler.” dedi.  

Osman Nuri GÜLAY; Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri ve Erzincan illerinden katılan değerli öğretmenlerimiz; özel alan yeterliliklerinizin arttırılmasına yönelik bu iki günlük teorik ve uygulamalı uçuş eğitiminden sonra inanıyorum ki öğrencilerinize çok daha kalıcı ve etkileyici dersler vereceksiniz. Burada asıl amaç, bu alanda eğitim gören öğrencilere, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli mesleki yeterlilikleri kazandırmak ve nitelikli işgücü yetiştirmektir, dedi.

Osman Nuri GÜLAY sözlerine şöyle devam etti: “Gerek katılımcıların ifadeleri gerekse gözlemcilerin raporlarına baktığımızda projenin amacına ulaştığını memnuniyetle müşaade etmekteyiz. Ev sahipliğini üstlenen Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi A.Ş.’nin çok değerli Genel Müdürü Sayın Erdoğan ASLANTAŞ’a, yine baştan sona eğitimlerin her safhasında desteğini esirgemeyen Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mehmet ELDEM’e, değerli uçuş öğretmenlerine ve ilgili diğer personele teşekkür ediyorum.”

 

 

11-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-2017

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.