Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Uçak Bakım Alanında İşbaşı Eğitimleri Başlıyor

Uçak Bakım Alanında İşbaşı Eğitimleri Başlıyor

Uçak hangarlarında ve uçak bakım merkezlerinde ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün yetiştirilmesine ve istihdamına katkıda bulunmak amacıyla Bakanlığımız ile MRO Teknik Servis Sanayi ve Ticaret A.Ş. (myTECHNIC) arasında işbirliği protokolü yapılmıştır.

Söz konusu protokol kapsamında MyTECHNIC  ve Kapadokya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulunun desteği ile 82 Uçak Bakım alanı öğretmenine 104 saatlik "Hava Aracı Bakımı Temel Seviye Kursu "  17 Haziran-05 Temmuz ve 24 Haziran 12 Temmuz 2019 tarihlerinde Nevşehir Ürgüp Kapadokya Üniversitesi Mustafa Kemalpaşa Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Bu eğitim faaliyetleri, Uçak Bakım alanı öğretmenlerinin "Hava Aracı Bakımı" konusunda "Hava Aracı Bakım Personeli Lisanslandırma Talimatı (SHY-66)" gereklilikleri çerçevesinde bilgi ve beceri kazandırmak amacıyla düzenlenmektedir.

Eğitimler öncesinde 12 Haziran 2019 tarihinde Ankara Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü'nde  Genel Müdürlüğümüz Kalite Geliştirme Daire Başkanı İsmail GÜLER, myTECHNIC ACADEMY Genel Müdürü Kadir KAHRAMAN, Akademi Eğitim Müdürü Ümit KUŞ, Kapadokya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokul Müdürü Eyüp ATİOĞLU ve Kapadokya Üniversitesi SHY-147 Eğitim Müdürü Uçak Teknolojisi Program Başkanı Ramazan TEMEL'in ve 82 uçak bakım alan öğretmeninin katılımıyla Bilgilendirme Toplantısı yapılmıştır.                                                                                                                           

Toplantıda; myTECHNIC Uçak Bakım Merkezi Tanıtım Sunumu, Kapadokya Üniversitesi, "Hava Aracı Bakımı Temel Seviye Kursu" nda verilecek olan Eğitimin İçeriği ve Önemi hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır. 

13-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.