Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

UÇAK BAKIM ALANI ÖĞRETMENLERİNE “TANITIM UÇUŞU” EĞİTİMLERİNE BAŞLANDI

UÇAK BAKIM ALANI ÖĞRETMENLERİNE “TANITIM UÇUŞU” EĞİTİMLERİNE BAŞLANDI

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan uçak bakım alanında eğitim veren 62 öğretmenimizin özel alan yeterliliklerinin artırılmasına yönelik, hava hissi ölçmek amacıyla Ankara-Etimesgut’ta "THK Uçuş Akademisi´nde, 02-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında "Tanıtım Uçuş Eğitim"lerine başlanmıştır.

Öğretmenlerimizin alan yeterliliklerinin artırılmasına yönelik planlanan eğitimle, alanda eğitim gören öğrencilere, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları olarak yetiştirmelerinin sağlanması amaçlanmıştır.

Tanıtım Uçuş Eğitimi 2 gün olup Teorik eğitim on’ar kişilik gruplar halinde verilmektedir. Birinci gün Teorik Eğitimde  uçuş yapılacak olan Cessna 172 S Uçağının Teknik Özelliklerinin Tanıtımı, THK Teknik Genel Müdürlüğü Tesislerinde Cessna 172S Uçağının İncelenmesi, İcra Edilecek Uçuş Görevi İle İlgili Tanıtım, Simülatörde Uçuş eğitimleri Uçuş Akademisi eğiticileri tarafından verilmektedir.

 

Eğitimin ikinci gününde Uçuş Brifinginin İzlenmesi, Uçuş Hattına Hareket, Motor Çalıştırma ve  Eğitmen pilot gözetiminde her katılımcı için 30 dakikalık Tanıtım Uçuşu yaptırılmaktadır.

 

 

02 Mayıs 2017 tarihinde başlayan eğitimin açılışı Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Halil İbrahim KAHRAMAN, THK Uçuş Akademisi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet ELDEM, uçak bakım alanı öğretmenleri ve THK Uçuş Akademisi Eğitmenlerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

03-05-201703-05-2017

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.