Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Türkiye'nin mesleki eğitimdeki uygulamalarının KKTC mesleki eğitimine sağlayacağı katkılara yönelik "Mesleki Eğitim Çalıştayı" düzenleniyor.

Türkiye'nin mesleki eğitimdeki uygulamalarının KKTC mesleki eğitimine sağlayacağı katkılara yönelik

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile KKTC Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü mesleki eğitimde iş birliğini güçlendiren "Mesleki Eğitim Çalıştayı" nı gerçekleştirdi.

 Lefkoşa'da gerçekleştirilen çalıştaya , KKTC Millî Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım ÇAVUŞOĞLU, T.C. Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif YILMAZ, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin FEYZİOĞLU, Genel Müdürümüz Ali KARAGÖZ ve KKTC Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Gülşen HOCANIN ile birlikte bazı bakanlar, milletvekilleri ve meslek örgütü temsilcileri de katılım sağladı.

Çalıştay kapsamında, 'Atölyelerin üretim anlayışıyla daha verimli kullanılabilmesi için Döner Sermaye Tüzüğü', 'Öğrenciler iş yeri uygulamalarında nasıl daha etkin olabilir?', 'Mesleki Yeterlilik Yasası ve Ulusal Yeterlilik Çerçevesinin Tanımlanması, Sınıflandırılması, Karşılaştırılması ve İlanı Tüzüğü'ne bağlı olarak sertifikasyon sistemi, belgelendirme ve okul iş hayatı ilişkileri' ve 'Mükemmeliyetçilik merkezleri, Yoğunlaştırılmış Merkezler, Telif hakları ve Markalaşma' konularının ele alındığı çalışma masaları oluşturuldu.

 

08-12-202308-12-202308-12-202308-12-202308-12-202308-12-202308-12-202308-12-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.