Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (TÜRKMETES)(2014-2018) Yedinci İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı yapıldı

Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (TÜRKMETES)(2014-2018) Yedinci İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı yapıldı

Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (TÜRKMETES)(2014-2018) Yedinci İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı 28 Şubat 2018 tarihinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY başkanlığında yapıldı.

Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı Yedinci İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı 28 Şubat 2018 tarihinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY başkanlığında Ankara Başkent Öğretmenevinde İzleme ve Değerlendirme Kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Sayın Genel Müdürümüz Kurulun açılış konuşmasında, güçlü ülke olmanın koşullarından birinin nitelikli mesleki ve teknik eğitim olduğunu, Türkiye’nin çok büyük bir genç potansiyelinin bulunduğunu, öğrencilerimizin hem millî ve manevi değerlere hem de globalleşen dünyada yeni teknolojik bilgilere sahip olarak yetiştirilmesinin önemli olduğunu, mesleki ve teknik eğitimin paydaşlarla birlikte sektörün talepleri dikkate alınarak şekillendirileceğini,bugünkü toplantının Türkiye´nin 2023 hedeflerine ulaşması için yürütülen çalışmalarda ortak bir bakış açısı geliştirmek ve mesleki ve teknik eğitim sisteminin arzulanan çıktıları verebilmesi için paydaşların sisteme katkısını sağlaması amacıyla önemli olduğunu belirtti.

Kurulda 2017 Yılı Çalışma Planı İzleme ve Değerlendirme Raporu görüşülmüş Kurul üyeleri yapılan faaliyetlerle ilgili görüşlerini bildirmiştir. Ayrıca, 2018-2023 dönemi Taslak Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi Genel Çerçevesi görüşülmüş, belgenin nihai hale gelmesinden önce paydaşlarla birlikte bir çalıştayın yapılacağı ve paydaşların görüşlerinin yazılı olarakta alınacağı kararı alınmıştır.

 

 01-03-201801-03-201801-03-201801-03-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.