Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (TÜRKMETES) (2014-2018) Beşinci İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı yapıldı

Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (TÜRKMETES) (2014-2018) Beşinci İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı 16 Şubat 2017 tarihinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY başkanlığında yapıldı.
Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (TÜRKMETES) (2014-2018) Beşinci İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı yapıldı

Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı Beşinci İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı 16 Şubat 2017 tarihinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY başkanlığında  Ankara Başkent  Öğretmenevinde gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı İzleme ve Değerlendirme kurul üyeleri katılmıştır.

Kurulda konuşma yapan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY, Strateji Belgesinde gerçekleştirilen faaliyetleri anlatarak mesleki ve teknik eğitim için devrim niteliğinde düzenlemeler yapıldığını belirtmiştir. Yapılan düzenlemelerden kısaca bahseden Gülay, çıraklık eğitiminin zorunlu eğitim kapsamına alındığını, çıraklık eğitimine ve işletmelerde beceri eğitimlerine giden öğrencilere alacakları ücretin üçte ikisi oranında devlet desteği verildiğini, alan eğitimine başlayan bütün meslek lisesi öğrencilerinin iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigortalandığını, tüm meslek lisesi mezunlarına teknisyenlik ünvanı verildiğini ve meslek yüksekokullarına sınavsız geçişin kaldırılarak yerine ek puan uygulamasının getirildiğine değinmiştir.

Toplantıda söz alan TESK temsilcisi mesleki eğitimde yapılan son değişikliklerin sektörde çok olumlu karşılandığını belirterek bu düzenlemelerden ötürü Milli Eğitim Bakanlığına teşekkürlerini iletti. Daha sonra katılımcılara söz verilerek 2016 Yılı Çalışma Planı Taslak İzleme ve Değerlendirme Raporu, 2017 Yılı Çalışma Planı Taslağı ile TÜRKMETES (2018-2023) Hazırlık Süreci Kılavuzu hakkında görüşleri alınmıştır. Toplantı değerlendirme raporunun, çalışma planı taslağının ve hazırlık süreci klâvuzunun onaya sunulup kabul edilmesiyle son bulmuştur.

17-02-201717-02-201717-02-2017

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.