Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (TÜRKMETES) (2014-2018) 2016 Yılı Çalışma Planı Uygulama Süreci dış paydaş temsilcileriyle paylaşıldı

Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (TÜRKMETES) (2014-2018) 2016 Yılı Çalışma Planı Uygulama Süreci dış paydaş temsilcileriyle paylaşıldı

Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (TÜRKMETES) (2014-2018) 2016 Yılı Çalışma Planı Uygulama Süreci dış paydaş temsilcileriyle paylaşıldı.

TÜRKMETES 2016 Yılı Çalışma Planı, Genel Müdürümüz Sayın Osman Nuri GÜLAY başkanlığında 16 Mart 2016 tarihinde yapılan toplantıda öncelik, tedbir ve faaliyet sorumlusu dış paydaş temsilcileri ile paylaşıldı.

Toplantıya Adalet, Bilim, Sanayi ve Teknoloji,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik, İçişleri, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıkları, İŞKUR, KOSGEB, MYK, OSBÜK, SGK, TÜİK, TÜBİTAK temsilcileri ile MTEGM daire başkanları katıldı. Toplantıda 2016 yılında ilgili birimlerin sorumluklarında bulunan öncelik, tedbir ve faaliyetler kapsamında yapılacak çalışmalar görüşüldü.

Sayın GÜLAY yaptığı açılış konuşmasında Genel Müdürlüğümüzün, Bakanlığımız adına sekretaryasını yürüttüğü Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planının ilgili MEB Birimleri ve dış paydaşların iş birliği içinde çalışmaları ile gerçekleştirilmekte olduğunu söyledi.

Son günlerde Onuncu Kalkınma Planı, 64. Hükümet Programı gibi üst politika belgeleri kapsamında yapılan çalışmalarla Strateji Belgesinin bazı hedeflerine varılmakta olduğunu belirten Sayın GÜLAY, Ülkemiz mesleki ve teknik eğitiminin, tüm paydaşların ortak çalışması ile daha da gelişeceğini vurguladı.

17-03-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.