Türkiye ile Karadağ, Mesleki Eğitimde İşbirliğini Güçlendirecek
![Türkiye ile Karadağ, Mesleki Eğitimde İşbirliğini Güçlendirecek](/meb_iys_dosyalar/2017_12/15164337_IMG_7860.jpg)
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem başkanlığında, Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY, Türkiye Maarif Vakfı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yetkililerinden oluşan heyet 14-15 Aralık 2017 tarihlerinde Karadağ´ın başkenti Podgorica´da temaslarda bulundu.
Eğitim alanında iş birliğinin güçlendirilmesi konularını görüşmek üzere Karadağ Eğitim Bakanlığını ziyaret eden heyet, Karadağ Eğitim Bakanı Damir Sehovic ile Türkiye´nin mesleki eğitimdeki tecrübelerinin Karadağ´a aktarılması, Karadağ´daki mesleki eğitim öğretmenlerinin Türkiye´ye gelmesi ve iki ülke arasında öğrenci değişimi yapılması konularnı görüşmüştür. Ayrıca iki ülke arasında 2012 yılında imzalanan eğitim anlaşmasının maddelerini hayata geçirilmesi konularını da görüşen heyet, Türkiye-Karadağ arasındaki eğitim iş birliğinin daha iyi işlerlik kazanması adına bir programa karar verilmiştir.
Heyet daha sonra Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) Karadağ´daki koordinatörlüğünü ve Podgorica Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etmiştir.