Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Türkiye ile Karadağ, Mesleki Eğitimde İşbirliğini Güçlendirecek

Türkiye ile Karadağ, Mesleki Eğitimde İşbirliğini Güçlendirecek

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem başkanlığında, Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY, Türkiye Maarif Vakfı ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yetkililerinden oluşan heyet 14-15 Aralık 2017 tarihlerinde Karadağ´ın başkenti Podgorica´da temaslarda bulundu.

 Eğitim alanında iş birliğinin güçlendirilmesi konularını görüşmek üzere Karadağ Eğitim Bakanlığını ziyaret eden heyet, Karadağ Eğitim Bakanı Damir Sehovic ile Türkiye´nin mesleki eğitimdeki tecrübelerinin Karadağ´a aktarılması, Karadağ´daki mesleki eğitim öğretmenlerinin Türkiye´ye gelmesi ve iki ülke arasında öğrenci değişimi yapılması konularnı görüşmüştür. Ayrıca iki ülke arasında 2012 yılında imzalanan eğitim anlaşmasının maddelerini hayata geçirilmesi konularını da görüşen heyet, Türkiye-Karadağ arasındaki eğitim iş birliğinin daha iyi işlerlik kazanması adına bir programa karar verilmiştir.

 Heyet daha sonra Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA) Karadağ´daki koordinatörlüğünü ve Podgorica Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etmiştir.

15-12-201715-12-201715-12-2017

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.