Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Türk Havacılık Sektörüne Üst Düzey Nitelikli Teknik Elemanlar Yetişiyor

Türk Havacılık Sektörüne Üst Düzey Nitelikli Teknik Elemanlar Yetişiyor

Eskişehir Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan geçen yıl uygulamaya başlanılan Türk Havacılık Sektörüne üst düzey nitelikli teknik eleman yetiştirilmesi projesi sertifika dağıtım ve kapanış töreni ile sona erdi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finansa edilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, AB ve Mali Yatırımlar Dairesi  Başkanlığınca  sözleşme makamı ve program otoritesi olduğu “Sektörel Yatırım alanlarında  genç istihdamının desteklenmesi hibe programı” kapsamında yürütülen 385 bin Euro bütçeli istihdam eksenli programa 99 kursiyer  katılmış ve bunlardan 95’i havacılık sektörü kuruluşları THY Teknik A.Ş., TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş. ,(TEI),Türk Havacılık Uzay Sanayi  AŞ. (TAI), ALP Havacılık, Çoşkunöz Havacılık, PEGASUS, ALFATEC, HMS Makine ve diğer firmalarda istihdam edildiler.

Törende bir konuşma yapan Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanı Halil İbrahim KAHRAMAN Okulların sektörle işbirliği içinde istihdama yönelik proje yapmalarından memnuniyet duyduklarını ve çok önemsediklerini belirterek okul yönetimini kutladı.

Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanı Halil İbrahim KAHRAMAN “Mesleki Eğitimde Kalitenin önemine değinerek bu kapsamda Atölye ve Laboratuvar Öğretmenlerinin İngilizce dil yeterliliklerinin arttırılması yoluyla kendi alanlarında uluslararası düzeyde yapılan çalışmaları takip etmeleri, bilgi ve becerilerini artırmaları ve bu bilgi ve becerilerini öğrencilerine aktarmalarını sağlamak amacıyla 3 ay süre ile yurtdışında genel ve alanları ile ilgili mesleki İngilizce dil kursu almaları sağlanacaktır.

Bu konuda gerekli çalışmalar yapılmakta olup 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecektir.

 Kapanış programına Eskişehir Vali Yardımcısı Arslan AVŞAR Bey, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kürşat ARAT, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanı Halil İbrahim KAHRAMAN, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN ve diğer Kamu İl Müdürleri, İlçe Müdürleri ve Okul Müdürleri, Özel Sektör Temsilcileri katılmışlardır.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.