Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Ticaret Sektörü Eğitim İstişare Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geleneksel hale getirilen sektör-eğitim istişare toplantılarının altıncısı, 02 Haziran 2015 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevi’nde Ticaret Sektörü temsilcileri ile gerçekleştirilmiştir.
Ticaret Sektörü Eğitim İstişare Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Sektör-eğitim işbirliği ile küresel rekabette Pazarlamacılar, Perakendeciler, Emlakçılar, Sigortacılar, Muhasebeciler, Mali Müşavirler ile Dış Ticaret ve Borsa Sektörlerinin gücünü artırmak, bu sektörlere daha nitelikli insan gücünü yetiştirmek; sektörle işbirliği gelişmiş esnek modüler program çeşitliliğine sahip, teknolojik altyapısı güçlü ve daha çok talep edilen bir meslekî ve teknik eğitim yapısını oluşturmak; toplumda mesleki teknik eğitim farkındalığı oluşturarak meslekî ve teknik eğitimi daha fazla tercih edilir hâle getirmek amacıyla 02.06.2015 Salı günü saat 14:00 de Ankara Başkent Öğretmenevinde Ticaret Sektörü Eğitim İstişare Toplantısı, 13 sektör temsilcisi, 13 kamu kurum temsilcisi, Bakanlığımız ilgili birimleri, Üniversite temsilcileri ve 6 okul müdürünün katılımıyla, Sayın Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Ömer AÇIKGÖZ’ün Başkanlığında yapılmıştır.

Toplantının açılış konuşmasını icra eden Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Ömer AÇIKGÖZ, Bakanlık olarak tüm çalışmaları sektörle birlikte yürütme hususunda gayret gösterildiğini belirterek, ticaret sektörü ile eğitim ilişkisini değerlendirmek üzere paydaşlarla konunun gelişme kaydedilmiş alanlarıyla birlikte sorunlarının da masaya yatırılacağını ifade etmiştir.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Vekili Sayın Dr. Recep ALTIN tarafından katılımcılara, mesleki ve teknik eğitimin genel durumu ile ticaret sektörüne nitelikli eleman hazırlayan Muhasebe ve Finansman Alanı ile Pazarlama ve Perakende Alanının mevcut durumu içeren bir sunum yapmıştır.

Ticaret Sektörü Eğitim İstişare toplantısına katılanlar; sektörün mevcut durumu, karşılıklı beklentilerin belirlenmesi, sorunların ve çözüm önerilerinin görüşülmesi ve sektörün mesleki eğitimin karar ve yönetim aşamasında daha etkin katılımının sağlanmasının önemi vurgulanmıştır. Toplantı sonrası hazırlanacak rapor tüm ilgililerle paylaşılacaktır.

ticaret haberticaret haberticaret haberticaret haberticaret haberticaret haberticaret haberticaret haberticaret haber

 

 

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.