Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Tekstil Sektörü Eğitim İstişare Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geleneksel hale getirilen sektör-eğitim istişare toplantılarının sekizincisi, 18 Aralık 2015 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevi’nde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdür Vekilimiz Sayın Ercan TÜRK’ün Başkanlığında Tekstil Sektörü temsilcileri ile gerçekleştirilmiştir.
Tekstil Sektörü Eğitim İstişare Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Sektör-eğitim işbirliği ile küresel rekabette Tekstil Sektörünün gücünü artırmak, bu sektöre daha nitelikli insan gücünü yetiştirmek; sektörle işbirliği gelişmiş esnek modüler program çeşitliliğine sahip, teknolojik altyapısı güçlü ve daha çok talep edilen bir meslekî ve teknik eğitim yapısını oluşturmak; toplumda mesleki teknik eğitim farkındalığı oluşturarak meslekî ve teknik eğitimi daha fazla tercih edilir hâle getirmek amacıyla Tekstil Sektörü Eğitim İstişare Toplantısı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdür Vekilimiz Sayın Ercan TÜRK’ün Başkanlığında sivil teşkilat, sektör, kamu kurum, üniversite ve okul müdürlerinin katılımlarıyla, 18.12.2015 Cuma günü saat 14:00 de Ankara Başkent Öğretmenevinde yapılmıştır.

Toplantının açılış konuşmasını icra eden Sayın Ercan TÜRK, Bakanlık olarak tüm çalışmaları sektörle birlikte yürütme hususunda gayret gösterildiğini belirterek, tekstil sektörü ile eğitim ilişkisini değerlendirmek üzere paydaşlarla konunun gelişme kaydedilmiş alanlarıyla birlikte sorunlarının da masaya yatırılacağını ifade etmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Yardımcısı Sayın Pınar MARDİN YILMAZ tarafından katılımcılara, mesleki ve teknik eğitimin genel durumu ile tekstil sektörüne nitelikli eleman hazırlayan Tekstil Teknolojisi Alanı ile Giyim Üretim Teknolojisi Alanının mevcut durumunu içeren bir sunum yapılmıştır.

      Tekstil Sektörü Eğitim İstişare toplantısına katılanlar; sektörün mevcut durumu, karşılıklı beklentilerin belirlenmesi, sorunların ve çözüm önerilerinin görüşülmesi ve sektörün mesleki eğitimin karar ve yönetim aşamasında daha etkin katılımının sağlanmasının önemi vurgulanmıştır. Toplantı sonrası hazırlanacak rapor tüm ilgililerle paylaşılacaktır.

22-12-201522-12-201522-12-201522-12-201522-12-201522-12-201522-12-2015

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.