Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Teknoloji Üreten Türkiye İçin Patent ve Faydalı Model Eğitimlerine Devam Ediyoruz

Teknoloji Üreten Türkiye İçin Patent ve Faydalı Model Eğitimlerine Devam Ediyoruz

 

2019-2020 eğitim öğretim yılında fikri mülkiyet kapsamında, patent, faydalı model, marka ve tasarımını ana tema olarak belirleyen ve bu konuda ilk adımı mesleki ve teknik eğitimle atan Bakanlık, Türk Patent ve Marka Kurumu uzmanlarınca Eylül ayında Türkiye genelinde mesleki ve teknik eğitimden sorumlu şube müdürleri için verilen 2 günlük eğitimlerin ardından kasım ayında 81 ildeki ar-ge birimindeki öğretmenler için eğitim programı başlattı.

 

Bu kapsamda, mesleki ve teknik eğitim okullarındaki çalışmaların incelenmesi, eğitim faaliyetlerinin değerlendirilmesi, kurum kaliteleri ile teknik altyapılarının artırılması ve kurumlardaki örnek çalışmaların paylaşılması amacıyla 13 Kasım'da İstanbul 'da başlayan Sınai Mülkiyetleri Çalıştayı'nda,  patent, faydalı model, tasarım ve marka başlıklarının yanı sıra öğrenci tanılama süreci, öğretmen seçimi, araştırma ve proje başvuruları ile yıl boyu yapılacak faaliyetler kapsamlı bir şekilde ele alınıyor.

 

Türkiye genelinde ar- ge öğretmenlerinin  geniş katılımıyla devam eden çalıştayın odağını da mesleki ve teknik eğitimde patent, faydalı model, marka ve tasarım eğitimi oluşturdu. Bu çerçevede, Türk Patent ve Marka Kurumu uzmanları tarafından 81 ilden gelen 164 ar-ge temsilcisine eğitim verilmeye başlandı.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.