Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

TEKNOFEST'te Meslek Lisesi Rüzgarı

Gaziantep'te 24-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) yarışmalarında mesleki ve teknik Anadolu liseleri birçok dalda ödüle layık görüldü.
TEKNOFEST'te Meslek Lisesi Rüzgarı

Gaziantep'te gerçekleştirilen "TEKNOFEST 2020" tamamlandı.

TEKNOFEST yarışmalarına bir çok ilden mesleki ve teknik anadolu lisesi öğrencisi katıldı.

Yarışmada, Sivas'tan Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Liseler Arası İnsansız Hava Aracı "Döner Kanat" kategorisinde 291 takım arasından birinci oldu.

Malatya'dan Hasan Akbudak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise Liseler Arası İnsansız Hava Aracı "Sabit Kanat" kategorisinde 291 takım arasından birinciliği yakaladı.

"İnsansız Sualtı Sistemleri" yarışmasında Rize Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Goshawk Side (Atmaca Tarafı) takımı 370 takım arasından birinciliğe ulaştı.

İnsanlık Yararına Teknoloji - Afet Yönetimi  Kategorisi   Lise Seviyesi  Ayvaz Burçkan Çok Programlı Anadolu Lisesi birinciliği alırken;

Bursa Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Liseler Arası İnsansız Hava Araçları (Sabit Kanatlar) Üçüncü,

Buca Süleyman Şah Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İnsanlık Yararına Teknoloji -  Sosyal Inovasyon Kategorisi  Lise Seviyesinde Üçüncü,

Van Erciş Mehmet Murat İşler MTAL Çevre ve Enerji Teknolojileri  Lise Seviyesinde üçüncü olarak yarışmayı başarıyla tamamladır.

TEKNOFEST 2020'ya katılan tüm öğrenci ve  öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.