Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

TEKNOFEST'TE MEB MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ETKİNLİKLERİNE BÜYÜK İLGİ

TEKNOFEST'TE MEB MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ETKİNLİKLERİNE BÜYÜK İLGİ

Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2023, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda kapılarını açtı. 27 Nisan- 1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festivalde ilk günler geride kalırken Millî Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı olan, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen stantlar büyük ilgi gördü.

81 il ve 93 ülkeden yarışmacıların ve takımların başvurduğu TEKNOFEST'te 27 Nisan Perşembe günü için planlanan resmi açılış töreni, hava muhalefeti nedeniyle 28 Nisan Cuma günü yapıldı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan 'TEKNOFEST İstanbul Uzay ve Teknoloji Festivali Paydaş İş birliği Protokolü' kapsamında, Millî Eğitim Bakanlığı adına kurulan alanlara ziyaretçiler akın etti. Burada Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü koordinesinde 9 genel müdürlük yer aldı.

Türkiye'de milli teknolojinin geliştirilmesine yönelik katkılar sağlayan TEKNOFEST'te,  Millî Eğitim Bakanlığına ait  sergi, etkinlik, deneyim, yarışma alanını ve animasyon sütudyosu kuruldu. MEB stantları resmi açılışın yapıldığı 28 Nisan günü Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Nazan Şener'in katılımıyla çok sayıda ziyaretçinin yoğun ilgisine ev sahipliği yaptı. MEB Genel Müdürlükleri projelerini sergilediği alanlarda her yaştan ziyaretçiye çalışmaları hakkında uygulamalı gösterimler yaparak bilgilendirmede bulundu. Stantlarda yer alan bomba imha robotu, deprem arama kurtarma robotu, gespark, semer hidrojen ile etkinlik  alanında atık camlardan ürün elde dilmesi VR gözlükle boğaz turu, siber saldırı izleme ekranı  ve animasyon stüdyosu ziyaret edenlerin yoğun ilgi ve beğenisini kazandı.

Tamamı geleceğin odak alanlarında kurgulanan teknoloji yarışmaları, hava gösterilerine ek olarak; çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler 1 Mayıs 2023 Pazartesi gününe kadar Atatürk Havalimanı'nda devam edecek.

05-05-202305-05-202305-05-202305-05-202305-05-202305-05-202305-05-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.