Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

TEKNOFEST İZMİR BAŞLIYOR...

TEKNOFEST İZMİR BAŞLIYOR...

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye'nin 100. yılına özel olarak bu sene üç farklı şehirde düzenleniyor. Festival üçüncü durağı olan TEKNOFEST İzmir, 27 Eylül-1 Ekim 2023 tarihlerinde İzmir Çiğli Havalimanı'nda kapılarını ziyaretçilere açtı.

Millî Eğitim Bakanlığı adına Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü koordinesinde; Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü olmak üzere TEKNOFEST İzmir alanında yerini almıştır.

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüz standında, insansız hava aracından birçok otonom cihaza yer verilirken aynı zamanda 15. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında yer alan mini sumo kategorisindeki robotlarımızda yeteneklerini sergilemektedir.

Cumhuriyetimizin 100. yılında Millî Teknoloji Hamlesi vizyonuyla güçlü bir gelecek için somut adımlar attığımız bu yolda sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyor ve tüm halkımızı standımıza bekliyoruz.

27-09-202327-09-202327-09-202327-09-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.