Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı Arasında Siber Güvenlik Eğitimi İş Birliği Protokolü imzalandı

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı Arasında Siber Güvenlik Eğitimi İş Birliği Protokolü imzalandı

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi arasında, Bilişim Teknolojileri Alanı Siber Güvenlik dalı öğrenci ve öğretmenlerinin siber güvenlik alanındaki yeterliliklerinin artırılması amacıyla mesleki ve teknik eğitim faaliyetleri gerçekleştirmek, mezunların niteliğini artırarak sektörde istihdamlarını sağlamak üzere Teknopark İstanbul A.Ş'nin bünyesinde yer alan Teknopark İstanbul MTAL'nin atölye ve laboratuvarlarının son teknolojiye uygun şekilde donatılmasını sağlamak üzere işbirliği protokolü imzalandı.

Bu işbirliği protolü ile, toplumsal ve sektörel ihtiyaçlara dijital teknolojilerin entegrasyonuyla çözüm yaratan, buna bağlı olarak hayatın her alanında büyük kolaylık ve tasarruf sağlayan ve yaratıcılık ile inovasyonu merkeze alan dijital dönüşüm akımına dair bilgi ve deneyimlerin, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi aracılığıyla profesyonel şekilde okul, öğretmen ve öğrencilerimize aktarılması hedeflenmektedir.

Protokol çerçevesinde, atölye/laboratuvar derslerinin taraflarca görevlendirilecek uzmanlar ve üniversitelerce belirlenecek eğitmenler tarafından verilmesi; siber güvenlik dalındaki öğretmenlere teorik, iş başında ve uzaktan hizmet içi eğitim düzenlenmesine destek sağlanması; alan öğrencilerine siber güvenlik konusunda işletmelerde staj imkanı verilmesi ve meslek derslerini Teknopark İstanbul atölye ve laboratuvarlarında yapmalarının sağlanması gibi faaliyetler gerçekleştirilecektir. Yine protokol kapsamında Siber Güvenlik Dalı mezunlarının Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi bünyesinde ve siber güvenlik ekosisteminde faaliyet gösteren şirketlerde istihdamlarına destek sağlanması da öngörülmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.