Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

“Sudan Türkiye Mesleki Eğiticilerin Eğitim Merkezindeki” eğitimleri tamamladı

Sudan’ın başkenti Hartum’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen uzman eğiticiler “Sudan Türkiye Mesleki Eğiticilerin Eğitim Merkezindeki” eğitimleri tamamladı. Sudan’da ilk defa anî yangın ve acil durum davranış eğitimleri, proaktif hazırlık sistemi, Bilgisayar SCADA izleme sitemi, sosyal ve mühendislik /teknik süreç izlenmesi, takibi, kontrolü, makine bakım onarım ile gazaltı ve argon kaynaklarında en son sistemlerin eğitimleri uygulamalı olarak gerçekleştirildi.
“Sudan Türkiye Mesleki Eğiticilerin Eğitim Merkezindeki” eğitimleri tamamladı

Sudan Türkiye Mesleki Eğiticilerin Eğitim Merkezi’nde ilk defa İş Sağlığı ve Güvenliği, İnnovasyon Yönetimi Eğitimi, Genel Bakım Sistemleri, Bilgisayar Kurulumu ve SCADA sistemleri, Gazaltı ve Argon kaynağı konularında 100’ü aşkın kursiyerin yaklaşık 1 ay süren eğitimleri tamamlandı.

Anılan eğimleri başarı ile tamamlayan Sudanlı eğiticiler Sudandaki eğitimlerine başlamışlardır.

 

Kurslara iştirak eden eğitimciler  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile TİKA’ya teşekkürlerini ileterek, eğitim programlarından duydukları memnuniyeti dile getirmişlerdir.

30-12-201630-12-201630-12-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.