Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

SEUP II Projesinin 3. Yönlendirme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

SEUP II Projesinin 3. Yönlendirme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Meslekî ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi- II, 3. Yönlendirme Kurulu Toplantısı 05 Ekim Perşembe günü Ankara'da düzenlendi.

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ'ün Başkanlığında düzenlenen toplantıya Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İnsani ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Laurent GUIRKINGER ve Alman Kalkınma Bankası Portföy Yöneticisi Jana PREİSS, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve uluslararası kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Müdürümüz yaptığı açılış konuşmasında, yürütülen proje ile 15 ilimizde bulunan 58 pilot okulumuzu bütüncül bir yaklaşımla donatarak güçlendirildiği, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimlerine odaklanmalarının sağlandığı ve tüm toplumda meslekî eğitimin algısını değiştirerek hak ettiği konuma getirilmesine katkıda bulunduğunu belirtti. Diğer konuşmacılar ise konuşmalarında, Türkiye'nin mesleki ve teknik eğitim alanındaki çalışmalarına değinerek ulusal ve uluslararası bağlamdaki önemini vurguladı.

Toplantının ana bölümünde, "SEUP II Sağlanan İlerlemeler ve Gelecek Dönemi Planlaması" konulu bir sunum gerçekleştirildi. Yapılan sunumda, SEUP II Projesi'nin sağladığı ilerlemeler ve kazanımlar katılımcılar ile paylaşıldı. Sunumun ardından, katılımcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda genel değerlendirme yapıldı ve gelecekteki faaliyet planlamalarına yönelik görüşleri alındı.

 

08-10-202308-10-202308-10-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.