Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

SERÇEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesimiz dünya birincisi seçildi

SERÇEV  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesimiz dünya birincisi seçildi

 

"2018 Dünya Serebral Palsi Günü Ödülleri"nde eğitim alanında 75 ülke arasında "2018 yılının en iyi projesi" seçildi.

6 Ekim Dünya Serebral Palsi (SP) Günü (World Cerebral Palsy Day) kapsamında her yıl dünyanın birçok ülkesinden bu alanda geliştirilen projeler değerlendirilerek "yılın en iyileri başlıkları" altında ödüller veriliyor.

Avustralya´da bu yıl düzenlenen 2018 Dünya Serebral Palsi Günü Ödülleri´nde 75 farklı ülkeden projeler sunuldu. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı SERÇEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine eğitim alanında 2018 yılının en iyi projesi ödülü verildi.

Bakan Yardımcımız Mahmut ÖZER, lisenin faaliyetlerini başarıları bir şekilde sürdüren okul yöneticilerini, öğretmenleri ve çalışmaları  başarılarından dolayı kutlayarak "Uluslararası alanda da başarılı olan bu modelin önümüzdeki dönemde sayılarını artırma yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda güzel gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

SERÇEV Engelsiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim programları, bireysel özellikler dikkate alınarak işlevsel modüler programlar şeklinde hazırlandı. 200 serebral palsili ve 200 normal gelişim gösteren öğrenci kapasiteli okulda ortak alanda çapraz kaynaştırma eğitimi veriliyor.

Radyo televizyon, bilişim teknolojileri, tarım (seracılık) bölümlerinde eğitim verilen lisede 32 sınıf, 11 atölye, 2 derslik, 2 laboratuvar, 1 kütüphane,1 veli bekleme odası, 1 spor salonu, 1 konferans salonu, Yaşayarak Öğrenme Evi ve 8 sera alanı bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.