Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

"Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Projesi" Faaliyetlerine BaşladıAvrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-II) kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlügü (MTEGM)  tarafından yürütülen "Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Projesi" faaliyetlerine başladı.

 

Proje, mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin öğretmen ve idarecilerin eğitimi; öğrenme ortamlarının iyileştirilmesi; mesleki ve teknik eğitimin cazip bir seçenek haline getirilmesi ve sektörel mükemmeliyet merkezlerinin kurulması yoluyla artırılmasını hedefliyor.

 

Daha kaliteli bir mesleki ve teknik eğitim için öğretmenleri odağına alan Proje kapsamında, 25 ilden seçilecek pilot mesleki ve teknik eğitim kurumlarındaki öğretmenlerin, kendi alanlarında sektörde uygulamalı eğitimi öngörülüyor.

 

Bu eğitimler için bir ön hazırlık niteliğinde olan "eğitim ihtiyacı analizi" çalıştayı, 02 Ağustos 2021 tarihinde çeşitli illerden alan öğretmenlerinin katılımıyla Kocaeli'de başladı. 06 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek çalıştayda, öğretmenler farklı alanlarda eğitim ihtiyaçlarını belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

04-08-202104-08-202104-08-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.