Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Sayın Bakanımız Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Sayın Bakanımız Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Sayın Bakanımız İsmet YILMAZ, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile ilgili bilgi almak üzere Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN, Sayın Müsteşar Yardımcımız Ercan DEMİRCİ ve danışmanları ile birlikte 06.06.2016 tarihinde Genel Müdürlüğümüze teşrif etmişlerdir.

Genel Müdürümüz Osman Nuri GÜLAY tarafından Sayın Bakanımıza bir sunum takdim edilmiş olup sunumda özetle mesleki ve teknik eğitimin mevcut durumu, yapılan çalışmalar ve planlanan çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler arz edilmiştir.

Mesleki ve teknik eğitimin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için yapılan çalışmalardan bahseden GÜLAY; öğretmen eğitimi, eğitim ortamlarının donatılması, mezunların istihdamı, öğretim programlarının geliştirilmesi ve eğitim materyallerinin hazırlanması konularında eğitim-sektör işbirliğini geliştirmek amacıyla üniversiteler, sanayi kuruluşları, organize sanayi bölge yönetimleri, sanayi odaları, ticaret odaları ve sektör temsilcileri ile sürekli görüşüldüğünü ve protokoller yapmak suretiyle işbirliği içerisinde çalışıldığını belirtti. Ardından mesleki ve teknik eğitimde yol haritasının belirlenmesi amacıyla Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nın (2014-2018) yürürlüğe konulduğunu ve bütün paydaşlar ile işbirliği içerisinde uygulanmakta olduğunu aktardı. Ayrıca Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY, Sayın Bakanımıza TBMM’ye sunulan kanun tasarısı doğrultusunda mesleki ve teknik eğitime olan ilginin artarak devam edeceğini arz etti.

07-06-201607-06-201607-06-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.