Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Savunma Sanayii Alanında Öğretmenlerimizin Mesleki Gelişim Eğitimleri Başladı

Savunma Sanayii Alanında Öğretmenlerimizin Mesleki Gelişim Eğitimleri Başladı

Savunma sanayinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla T.C. Millî Eğitim Bakanlığı ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında "Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır.

Protokol kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan alt protokol ile Siber Güvenlik Alanında öğretmen eğitimlerine bugün itibari ile başlandı. 20 Bilişim Teknolojileri Alan öğretmeninin katıldığı "Siber Güvenlik, Büyük Veri ve Yapay Zekâ Kursu" (Temel Seviye) Savunma Sanayii Başkanlığının iştiraki olan STM tarafından verilmektedir.

Ankara'da 3 gün süreyle 21 saat devam edecek olan kursun açılışında Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı İsmail Güler ile STM İnsan Kaynakları Müdürü Sanem Özsoy da yer almıştır.

Protokol kapsamında Savunma Sanayii alanında belirlenen diğer konularda da eğitimler verilmeye devam edecektir.

17-07-201917-07-201917-07-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.