Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Savunma Sanayii Alanında Bilişim Teknolojisi Alan Öğretmenlerinin Mesleki Eğitimleri Devam Ediyor

Savunma Sanayii Alanında Bilişim Teknolojisi Alan Öğretmenlerinin Mesleki Eğitimleri Devam Ediyor

Savunma sanayinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında "Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır.

Protokol kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan alt protokol ile Siber Güvenlik Alanında öğretmen eğitimlerinin ikincisine 16.06.2019 tarihi itibari ile başlanmıştır.

20 Bilişim Teknolojileri Alan öğretmeninin katıldığı "Siber Güvenlik, Büyük Veri ve Yapay Zekâ Kursu" (Temel Seviye) Savunma Sanayii Başkanlığının iştiraki olan STM tarafından verilmektedir.

Ankara'da 3 gün süreyle 21 saat devam edecek olan kursun açılışında Genel Müdürlüğümüz ve STM temsilcileri yer almıştır.

Protokol kapsamında Savunma Sanayii alanında söz konusu kursun ileri seviye eğitimi ve belirlenen diğer konularda da eğitimler verilmeye devam edilecektir.

 17-09-201917-09-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.