Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Savunma Sanayi Başkanı İsmail DEMİR Öğretmen Eğitimlerimizi Ziyaret Etti

Savunma Sanayi Başkanı İsmail DEMİR Öğretmen Eğitimlerimizi Ziyaret Etti

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından Bilişim Teknolojileri Alan öğretmenlerinin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirilen "Siber Güvenlik, Büyük Veri ve Yapay Zekâ Kursunu"(Temel Seviye) ziyaret etti.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile T.C. Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme İş Birliği Protokolü kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.   (STM )arasında alt protokol imzalanmıştı.  Bu kapsamda Siber Güvenlik Alanında 17.07.2019 tarihinde başlayan ve STM tarafından verilen öğretmen eğitimleri devam etmektedir.

Devam eden eğitimler esnasında öğretmenlerimizle buluşan Prof. Dr. İsmail Demir bu alanda verilen eğitimlerin önemine değinerek "Siber güvenlik, büyük veri ve yapay zekâ konularında temel düzeyde verilen bu eğitimin ülke genelinde farkındalık oluşturulmasına yönelik katkı sağlayacak ve bundan sonraki eğitimlerin ileri düzeyde olacağını belirterek" Bundan sonra devam edilecek eğitimlerin daha geniş alanları kapsayacak şekilde uygulanacağını vurguladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.