Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

ŞAMPİYON KAYNAKÇILAR YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

ŞAMPİYON KAYNAKÇILAR YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

Genel Müdürlüğümüz, İstanbul Gedik Üniversitesi, Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı ile Gedik Kaynak Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında yapılan protokol çerçevesinde Halil Kaya Gedik Kaynakçılık Beceri Yarışması 2013 yılından itibaren 2015-2016 yılları haricinde her yıl düzenlenmektedir.

Okulumuz Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi Alanı Kaynakçılık dalı öğrencileri ve Danışman Öğretmenleri rehberliğinde bu yarışmalara 2013 yılından itibaren düzenli olarak katılmaktadır.

Metal Teknolojisi Alanı Öğrenci ve Öğretmenleri bu yarışmalarda;

2013 Yılında Türkiye genelinde Ferit Çiftçi adlı öğrencimiz, 1.Mesut Can adlı öğrencimiz 3. Olmuştur.

Ayrıca aynı yıl Türkiye birincisi Olarak Almanya’da yapılan Avrupa Kaynakçılık Yarışmasında Ferit ÇİFTÇİ Ülkemizi temsil etmiştir.

2014 Yılında Türkiye Genelinde Hakan Aras adlı öğrencimiz 1.,Turcan Mol adlı öğrencimiz 2. Olmuştur.

Son olarak 06/12/2018 tarihinde dördüncüsü düzenlene 2018 Yılı Kaynakçılık Beceri Yarışmasında Servan Kılıç adlı öğrencimiz 1. Olmuştur. Şampiyon olan öğrencimize Gedik Üniversitesinden Lisans yada Önlisans programlarına yerleştiği taktirde %100 burs imkanı sağlanmıştır. Ayrıca Gedik Holding tarafından istihdam garantisi verilmiştir.  Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen Yöneticilerimize, Metal Teknolojisi Alanı Öğretmenlerine, Danışman Öğretmenimize, Tüm Öğretmenlerimize yardım ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

19-12-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.