Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Raylı Sistemler Teknolojisi Alanı Çalıştayı Sivas’ta yapıldı

Raylı Sistemler Teknolojisi Alanı Çalıştayı Sivas’ta yapıldı

Türkiye genelinde Raylı Sistemler Teknolojisi Alanı bulunan 19 okul  yöneticisi, alan öğretmenleri, sektör ve üniversite temsilcilerinin katılımıyla Sivas’ta bir çalıştay düzenlendi.

 

Çalıştaya Sivas Valisi Sayın Davut GÜL , Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman Nuri GÜLAY, TÜDEMSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Celaleddin BAYRAKÇIL, Milli Eğitim Bakan Danışmanları Haydar ŞAHİN ve İsmail GÜLER, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamları ve Öğrenme Süreçleri Geliştirilmesi Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL, TCDD 4. İşletme Bölge Müdürü H. Ahmet ŞENER, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY, Karabük Üniversitesi Raylı Sistemler Mühendisliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin AKAY, MEB temsilcileri ve  Sektör Temsilcileri katıldı.

 

Çalıştayda bir konuşma yapan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY, “Sivas konumu itibari ile demiryollarının kesişme noktasında bulunuyor. Biz de bu önemli ilimizde bu çalıştayı düzenleyerek sektörün nitelikli insan gücünü yetiştirmek için program ve donatım açısından alanımızı tekrar gözden geçirmek istedik.”  diye konuştu.

 

“65.Hükümet Programında; Enerji, sağlık, havacılık, uzay, otomotiv, raylı sistemler, bilişim ve savunma sektörleri gibi öncelikli sektörlerde teknolojik ürün yatırımlarını ve kümelenme çalışmalarını destekleyeceği ifadesi yer almaktadır. Bu sebeple bizler de raylı sistemlerin önemini biliyor ve ona göre önlem alıyoruz.”  şeklinde konuşmasına devam eden Genel Müdür;

 

“Raylı sistemler teknolojisi alanında 10, 11 ve 12. sınıflarda 2.045 öğrenci öğrenim görmektedir. Bu okullarda 84 branş öğretmeni görev yapıyor. Bu çalıştayla okullarımızın nelere ihtiyacı var, donatımlarını nasıl yenileyeceğimizi değerlendireceğiz.” diyerek katılımcılara teşekkür etti ve çalıştayın ülkemiz için hayırlı olmasını diledi.

 

Sivas Valisi Davut GÜL’de konuşmasında “ Ülkemiz açısından önem arz eden böyle bir toplantının Sivas ilinde yapılması bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bakanlığımızın diğer alanlar ile yapacağı toplantılara da ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyarız.” şeklinde konuştu.  

 

Sektör sunumları ve grup çalışmalarıyla devam edecek çalıştay 3 gün sürecek ve 15 Mart’ta sona erecek.

 

 

13-03-201713-03-201713-03-2017

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.