Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Pandemi Sürecinde İşletmelere Yönelik Kişisel Koruyucu Donanım Rehberi Çalışması Yapıldı

Pandemi Sürecinde İşletmelere Yönelik Kişisel Koruyucu Donanım Rehberi Çalışması Yapıldı

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, Bakanlığımız ile UNICEF arasında imzalanan Çalışma Planı doğrultusunda mesleki eğitim merkezlerinde sunulan eğitim-öğretimin etkinliğinin artırılmasına yönelik faaliyetler yürütülmektedir.

Genel Müdürlüğümüz İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanlığı  ile Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Başkanlığının işbirliğinde Bakanlığımız İş Güvenliği Uzmanları ve "Okulum Temiz" belgelendirme sürecinde görev alan Tetkikçilerin katılımı ile 9-13 Kasım 2020 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevinde " Pandemi Sürecinde İşletmelere Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Kişisel Koruyucu Donanım Rehberi "  çalışması gerçekleştirildi.

Pandemi sürecine özgü gerekli önlemlerin alındığı bu çalışmayla, Genel Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda eğitim gören öğrencilerin mesleki eğitim/staj yaptığı işletmelere yönelik COVİD-19 vb Pandemi dönemleri de dikkate alınarak, işletmede mesleki eğitim süreçlerinin sağlık ve güvenlik koşullarının geliştirilmesine katkı sağlanması hedeflenmiştir.

Çalışmanın ilk gününde katılımcılara Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Sistemi, Kişisel Koruyucu Donanım ve Eğitim Kurumlarına Hijyen ve Enfeksiyon Önleme Standardı hakkında bilgi verildi.

 Çalışma sonunda "Pandemi Sürecinde İşletmelere Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Kişisel Koruyucu Donanım Rehberi" taslağı hazırlanmıştır.

14-11-2020

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.