Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Osman Nuri Gülay, Sakarya İlinde Temaslarda Bulundu

Osman Nuri Gülay, Sakarya İlinde Temaslarda Bulundu

Sakarya´da mesleki ve teknik okulları ziyaret eden Gülay, öncelikle Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezinde temaslarda bulundu.  Beraberinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Recep ALTIN, Eğitim Ortamları ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mehmet Salih CANBAL, Sakarya Milli Eğitim Müdürü  Pervin TÖRE, il ve ilçe yöneticileri hazır bulundu.  Öğrenciler ile bir süre sohbet eden Gülay " Bu yıl ilk kez ortaokulu bitirip mesleki eğitim merkezine kayıt yaptırdınız. Burda bir işletme ile sözleşme imzalayarak hemen maaş alacaksınız. Bir yandan mesleğinizi öğrenirken bir yandan da para kazanacaksınız. İsterseniz fark derslerini vererek lise diplomanızı alıp üniversitesiye gidebileceksiniz. Sizden bu vatan çok şey bekliyor. Çalışarak mesleğinizi iyi öğrenin ki, bu güzel vatana olan borcunuzu ödeyin. Sizlere güveniyorum. " şeklinde konuştu. 

Daha sonra TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Gülay, öğretmenler ile bir süre sohbet etti. Öğretmenlere hitap eden Osman Nuri GÜLAY, "Sizler evlatlarımızı emanet ettiğimiz eğitimcilersiniz. Bir yerde bir başarı varsa bu eğitimin başarısı, mesleğini severek yapan öğretmenlerin başarısıdır. Biz her zaman öğretmenlerimizin yanındayız ve onları her zaman destekliyoruz. " şeklinde konuştu. Türkiye mesleki eğitim modelini oluşturduklarını anlatan Gülay, yapılan yenilikler ile ilgili bilgi verdi. Okul kantinini denetleyen Gülay, okul kantinleri genelgesi gereği okulda satılması ve satılmaması gereken ürünleri kontrol etti.

Sakarya´daki tek tematik okul olan Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini de ziyaret eden Gülay, okul ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Burada tematik okulların önemine değinen Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü, 12 ilde 19 tematik mesleki ve teknik anadolu lisesi açtık. Bu okullarımız bir yandan sektörün istediği nitelikli iş gücünü yetiştirirken, diğer yandan da mesleğine hakim eli tornavida tutan mühendisler yetiştirecek" şeklinde konuştu.  

22-09-201722-09-201722-09-201722-09-2017

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.