Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Organize Sanayi Bölgelerinde Mesleki Eğitim Masaya Yatırıldı

Organize Sanayi Bölgelerinde Mesleki Eğitim Masaya Yatırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) mesleki ve teknik eğitim kurumlarının mevcut durumunun güçlendirilmesi ve iyileştirilmesi için bir çalışma başlattı. Çalışma kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında gerçekleştirilen ilk toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, MEB Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Bilim Teknoloji ve Sanayi Eğitimi Daire Başkanı Zübeyde Arslanoğlu, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur Çetin, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Recep Altın ve uzmanlar katıldı. 

Toplantıda OSB’lerde mevcut sektörler ve mesleki eğitim kurumlarının iş birlik verimlilikleri, mevcut Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerinin sorunları ve iyileştirme alanları, yeni eğitim kurumları açılma potansiyelleri ele alındı. Bu konuda tüm süreçlerin birlikte yürütülmesi kararlaştırıldı. 

OSB’ler içinde halen 37 Özel Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ve MEB’e bağlı 33 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi olmak üzere toplam 70 mesleki ve teknik eğitim kurumu yer almaktadır. Halen ülke çapında 309 OSB bulunmaktadır.

28-09-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.