Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Onuncu Uluslararası Robot Yarışması

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, endüstriyel otomasyon ve robot teknolojisi konularında lise ve yükseköğretimde öğrenim gören meslekî ve teknik eğitim öğrencilerinin yaptıkları çalışmaların tanıtılması ve tasarım prototiplerinin sergilenmesi amacıyla her yıl lise ve üniversite öğrencilerinin katılımlarıyla düzenlenen uluslararası robot yarışması uygulama kılavuzu ve yarışma kategorilerine ait dokümanlar Bakanlığımız Makam Onayı ile uygun görülmüştür.

11-12-13 Mayıs 2016 tarihlerinde Gaziantep Şahinbey Spor Salonunda 7 (yedi) farklı kategoride düzenlenecek olan Onuncu Uluslararası Robot Yarışmasının başvuruları www.robot.meb.gov.tr adresinden 29 Şubat-29 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen uluslararası robot yarışmaları her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilmektedir.

Bu yıl düzenlenecek olan Onuncu Uluslararası Robot Yarışmasının Teması; “Gaziantep Belkıs -Zeugma, sloganı ise “Ahican Belkıs - Zeugma Antik Kentinde” olarak belirlenmiştir.

Her yıl farklı kategorilerde gerçekleştirilen uluslararası robot yarışması 2007 yılından bugüne kadar; Temalı, Çizgi İzleyen, Sumo, Mini Sumo, Robotino (Hareketli Robotlar) ve Serbest kategorilerinde yapılmıştır. Bu yıl ilk kez yarışma kapsamına alınan Hızlı Çizgi İzleyen Kategorisinde katılımcılarımız, daha basit tasarımlarla herkesin kolaylıkla tasarlayabileceği robotlarla bir yarışmada var olmanın heyecanını da yaşayacaklardır. 

Uygulama Kılavuzu ve Yarışma kategorilerine ait dokümanlar:

Uygulama Kılavuzu için tıklayınız

Temalı Kategori için tıklayınız

Çizgi İzleyen Kategori için tıklayınız

Hızlı Çizgi İzleyen Kategori için tıklayınız

Sumo-Mini Sumo Kategori için tıklayınız

Robotino Kategori için tıklayınız

Serbest Kategori için tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.