Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Onuncu Uluslararası Robot Yarışması

Onuncu Uluslararası Robot Yarışması Hazırlık Toplantısı Gaziantep Gazikent Mahalli Hizmetiçi Eğitim Merkezi´nde yapıldı.
Onuncu Uluslararası Robot Yarışması

Ülkemizde ortaöğretim ve yükseköğretim seviyesinde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, meslekî ve teknik eğitim gören öğrencilerin Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanında ve robot teknolojileri konusunda yaptıkları çalışmaların tanıtımının yapılması ve tasarım prototiplerinin sergilenmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından 2007 yılından itibaren her yıl lise ve üniversite öğrencilerinin katılımlarıyla Uluslararası Robot Yarışması düzenlenmektedir.

11-13 Mayıs 2016 tarihleri arasında Gaziantep Şahinbey Spor Salonunda yapılacak olan Onuncu Uluslararası Robot Yarışması’nın hazırlık toplantısı 12-13 Ocak 2016 tarihlerinde Gaziantep Gazikent Mahalli Hizmetiçi Eğitim Merkezi´nde gerçekleşti.

 

Onuncu Uluslararası Robot Yarışması hazırlık toplantısında; Yarışmanın ne şekilde yapılacağı, yarışma kategorileri ve daha önceki yıllarda yapılmış robot yarışmaları hakkında bilgi alışverişi yapılırken tema konusunda da fikir birliğine varıldı. 

 


22-01-201622-01-2016

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.