Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Onuncu Uluslararası Robot Yarışması Durum Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Onuncu Uluslararası Robot Yarışması Durum Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürlüğümüzce 2007 yılından itibaren her yıl lise ve üniversite öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Robot Yarışmasının Onuncusu 11-13 Mayıs 2016 tarihleri arasında Gaziantep Şahinbey Spor Salonunda gerçekleştirilecektir.

Gaziantep İlinde yapılacak olan Onuncu Uluslararası Robot Yarışmasının amacına uygun bir şekilde yürütülmesi, beklenen faydanın sağlanması, uygulamada meydana gelebilecek aksaklıkların giderilmesi için 28-29 Mart 2016 tarihlerinde Gaziantep Şahinbey Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde durum değerlendirme toplantısı yapıldı.

11-12-13 Mayıs 2016 tarihlerinde Gaziantep Şahinbey Spor Salonunda 7 (yedi) farklı kategoride düzenlenecek olan Uluslararası Robot Yarışmasının Teması “Gaziantep Belkıs-Zeugma”, sloganı ise “Ahican Belkıs-Zeugma Antik Kentinde” olarak belirlenmiş olup başvurular http://robot.meb.gov.tr/ adresinde 29 Nisan 2016 tarihine kadar devam edecektir.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.