Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ GELİŞİMLERİ DESTEKLENİYOR

ÖĞRETMENLERİN MESLEKİ GELİŞİMLERİ DESTEKLENİYOR

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin mesleki gelişimine odaklanan faaliyetler uygulanmaya devam ediyor. Alan öğretmenlerinin sektör temsilcileriyle iş birliği halinde uygulamalı eğitimi çalışmaları sürdürülüyor.

Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması (METEK III) Projesi kapsamında 25 pilot alanın öğretmenlerine yönelik iş başı eğitim uygulamaları yapılırken gelecek dönemler için de faaliyetler planlanmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 1066 öğretmenin her biri 10 iş günü süren eğitimi faaliyeti tamamlandı. Proje kapsamında hedeflenen 3000 mesleki ve teknik alan öğretmeninin işbaşı eğitimi faaliyeti kapsamında eğitimlere yönelik uygulamalar ve planlamalar yapılıyor. Her biri 10 iş günü süren eğitimler ile öğretmenler sektörlerindeki güncel uygulamaları birinci ağızdan tecrübe etme fırsatı yakalıyor.

22 Mayıs tarihinde İzmir ve Antalya'da görev yapan Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanı öğretmenlerine yönelik başlayan yaratıcı drama konulu eğitim 10 iş günü sürecek. Ayrıca, Mayıs ve Haziran aylarında Makine ve Tasarım Teknolojisi, Plastik Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Güzellik Hizmetleri, Bilişim Teknolojileri, Gıda Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Moda Tasarım, Yiyecek İçecek Hizmetler, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, İnşaat Teknolojisi ve Uçak Bakım alanlarında planlanan eğitimler ile toplam 1561 öğretmenin eğitiminin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Proje süresi içerisinde 25 pilot alana yönelik olarak 3000 öğretmenin uygulamalı eğitimi gerçekleştirilecek.

23-05-202323-05-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.