Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ YOLUYLA ÖĞRENCİLERİN KARİYER GELİŞİMLERİNE DESTEK VERİLİYOR

ÖĞRETMEN EĞİTİMLERİ YOLUYLA ÖĞRENCİLERİN KARİYER GELİŞİMLERİNE DESTEK VERİLİYOR

Bakanlığımız ile GIZ - Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu arasında Mesleki ve Teknik Liselerde ve Ortaokullarda Uygulanacak Kariyer Rehberliği ve Sosyal Uyum Etkinliklerine Dair İş Birliği Protokolü kapsamında; Ankara, Bursa, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerindeki NEXUS Projesi pilot okullarında görev yapan öğretmenlerin katılımıyla Ekim ayı içerisinde Kariyer Planlama Eğitimi Kursları düzenlendi. Bu kurslar ile girişimcilik, kariyer, üretim, istihdam ve ekonomi gibi kavramların yanı sıra farklı kariyer planlama uygulamaları konularında kapsamlı bir eğitim alan 46 katılımcı belgelerini aldı.

Ayrıca 18-22 Ekim 2021 tarihleri arasında uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşen Sanal Gerçeklik Uygulamaları ile Kariyer Rehberliği Semineri ile 877 katılımcı, Sanal Gerçeklik-VR, Arttırılmış Gerçeklik-AR gibi konularda temel bir anlayış geliştirmenin yanı sıra kariyer rehberliği için sanal gerçeklik gözlüklerinin nasıl kullanılabileceği konusunda bilgi sahibi oldu.

02-11-202102-11-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA - https//mtegm.meb.gov.tr/mebpanel/onizlemeRedirect.php?KNO=1013CHK=a1eb88aa04d4cd13ee32e1a50b86e7d5e8d427d1

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.