Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı & Sparkassenstiftung İş Birliği Protokolü İmzalandı:

Milli Eğitim Bakanlığı & Sparkassenstiftung İş Birliği Protokolü İmzalandı:

Sparkassenstiftung Für Internationale Kooperation E.V. iş birliğinde yabancı uyruklu ve Türk öğrencilerin sosyal uyumuna, finansal ve iş okuryazarlık oranlarının artırılmasına, eğitim-öğretim faaliyetlerine katkı sağlamak üzere kütüphane kurmak/iyileştirmek için Genel Müdürlüğümüz ile iş birliği protokolü 22.12.2020 tarihinde imzalanmıştır. Bu kapsamda Ankara, Bursa, Gaziantep ve İstanbul illerinde "1000 Okul Projesi" kapsamında belirlenen 24 okulun hibrit kütüphane ihtiyacı karşılanmıştır.

Bunun yanı sıra Sparkassenstiftung Für Internationale Kooperation E.V. iş birliğinde Türkiye'deki mülteciler ve ev sahibi toplulukların finansal katılımını artırmak, girişimcilik faaliyetlerini desteklemek ve finansmana erişim hakkında bilgi vererek farkındalık düzeylerini yükseltmek amacıyla hazırlanan Finansal Okuryazarlığı Geliştirmeye İlişkin İş Birliği Protokolünü imzalıyoruz. Mevcut durumda Protokol kapsamında bulunan Anakara, Bursa, Gaziantep ve İstanbul illerine yönelik Birikim Oyunu ve Mikro İş Oyunu Eğitici Eğitimleri planlanmıştır. Ankara ilinde bulunan okullara yönelik hizmetiçi eğitimler devam etmektedir.

İş birliğimiz kapsamında 2022 senesi sonuna kadar 5.000'den fazla kişiye iş ve finansal okuryazarlık konusunda eğitimler verilecek, 5 Bilişim Labaratuarı ve 24 Hibrit Kütüphane kurulacak, potansiyel ve varolan girişimcileri güvenilir finansal kaynaklara yönlendirerek toplumsal ve ekonomik gelişime katkı sağlanacaktır. Katılımlarınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

15-09-202115-09-202115-09-202115-09-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.