Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı Ahşap Oyuncak Üretimine Yönelik Ahşap Oyuncak Sektörü İstişare Toplantısının İkincisini yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı Ahşap Oyuncak Üretimine Yönelik Ahşap Oyuncak Sektörü İstişare Toplantısının İkincisini yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı ülkemizde ihtiyaç duyulan ve büyük oranda ithal edilen ahşap oyuncakların tasarımı ve üretimi ile ilgili önemli bir adım atarak mobilya ve dekorasyon alanında üretim yapan mesleki ve teknik eğitim kurumlarında ahşap oyuncak üretimi için ilk pilot uygulamayı başlatmıştı. Bu kapsamda Kasım ayında yapılan ilk toplantıda alınan kararların değerlendirilmesi ve yol haritasının belirlenmesi amacıyla ikinci toplantı pilot okullarımızdan biri olan İstanbul Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı. Ahşap oyuncak üretiminde pilot okul olarak daha önce Ankara’da Altındağ Siteler Mesleki Eğitim Merkezi, İstanbul’da Bayrampaşa İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa’da İnegöl Hacı Sevim Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Balıkesir’de Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi seçilmişti. Toplantı ile birlikte Konya Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de pilot okul olarak seçildi. Böylece meslek liselerinde ahşap oyuncak üretimi beş ilimizde devam etmektedir..  

Toplantı Genel Müdürümüz Prof. Dr. Kemal Numanoğlu başkanlığında,  Daire Başkanlarımız Belma GÜNGÖR ve Ertuğrul GEÇGİL; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY; okul müdürleri Hayrettin KARAZİYAN, Deniz Mutlu GÜLER, Şenol YOĞURTCU, Faruk BALCI, Muammer AK; sektörün önde gelen firmalarından 40 temsilci ve uzmanların katılımı ile gerçekleştirdi.  

 28-12-201828-12-201828-12-201828-12-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.