Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI'NIN İLK AÇIK ERİŞİMLİ ATÖLYESİ ANKARA'DA KURULDU

Sadece öğrencilerin değil tüm vatandaşların kullanabileceği Millî Eğitim Bakanlığının ilk açık erişimli atölyesi, Ankara'da kuruldu. Atölye, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında Keçiören Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açıldı.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI'NIN İLK AÇIK ERİŞİMLİ ATÖLYESİ ANKARA'DA KURULDU

Açık erişimli atölyeler olarak tasarlanan Fab-Lablar, tüm dünyada giderek yaygınlaşıyor. Türkiye'de atölyelerden toplam 11 tane bulunuyor. Bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı da bir açık erişimli atölye kurarak tüm toplumun hizmetine açtı.

Atölyedeki makine ve ekipmanlar, eğitimde öğrenciler tarafından kullanılabilmesinin yanında imkânsızlıklar sebebiyle hayalini gerçekleştiremeyen tüm gençlere ve kamuya açık olacak şekilde hizmet vermeye başladı.

Keçiören Kanuni Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki açık erişimli atölyede, Arduino temelli programlama, metin tabanlı robotik kodlama, NodeMCU ile IoT, python programlama, 3D yazıcı ile tasarım, temel seviye Stem, Autodesk fusion 360 ve temel elektronik gibi çok sayıda eğitim hizmeti verilecek.

Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER, atölyeyi ziyaret ederek okul yöneticilerinden bilgi aldı. Ziyarette Özer'e, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın NUMANOĞLU, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR, Müdür Yardımcısı Bedri EKŞİ, okul yöneticileri ve öğretmenler de eşlik etti.

 

29-01-2021

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.