Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Millî Eğitim Bakanlığı Robot Takımları ve Projeleri TEKNOFEST İstanbul'da

Millî Eğitim Bakanlığı Robot Takımları ve Projeleri TEKNOFEST İstanbul'da

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan TEKNOFEST-İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali Paydaş İş Birliği Protokolü kapsamında Samsun'da yapılan 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında tasarla çalıştır (ilk 20), hızlı çizgi izleyen (ilk 30) ve yumurta toplama (ilk 20) kategorilerinde sıralamaya giren toplam 70 takım, 17 - 22 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havaalanı'nda yapılacak TEKNOFEST'e katılmaya hak kazanmışlardır.

TEKNOFEST tarafından her üç kategoride birinci olan ekibe 10.000 Türk Lirası,  ikinci olan ekibe 7.500 Türk Lirası ve üçüncü olan ekibe 5.000 Türk Lirası (toplam: 67.500 TL) ödül verilecektir. Yarışmacı ekiplerin konaklama ve ulaşım giderleri de TEKNOFEST tarafından karşılanacaktır.

Ayrıca bu festival kapsamındaki yarışmada Bakanlığımıza 300 metrekarelik tanıtım alanı tahsis edilmiştir. Bu tanıtım alanında Bakanlığımıza bağlı birimlerimizce de stantlar kurulacaktır.

Tanıtım stantlarında; robot yarışması gösterileri, robot eğitim kitleri, beyin gücüyle hareket kontrolü robot eğitim setleri, robotik kol, uluslararası yapılan yarışmalarda dereceye giren ekipler, okullarla ilgili tanıtım dokümanları, video gösterileri, Mesleğim Hayatım portalı ile okullarımız ile ilgili tanıtımlar, TÜBİTAK' tan derece alan projeler,   Güzel Sanatlar Liseleri öğrencilerden müzik dinletisi,  tasarım-beceri atölyesi tanıtımları, MEB coğrafi bilgi sistemi tanıtımı, mesleki ve teknik eğitim kurumları ürün kataloğu web hizmeti tanıtımı, cam işleme, seramik, ahşap oyuncak ve kuyumculuk alanı ürünlerinin tanıtımı, halk oyunları gösterimi ile robot gösteri grupları yer alacaktır.

Bakanlığımız http://robot.meb.gov.tr/haberler/teknofest-robotik-yarismalar ve TEKNOFEST https://www.teknofest.org/web adreslerinden yarışma, tanıtım bilgileri ve diğer duyurulara ulaşabilirsiniz.

TEKNOFEST Robotik Yarışmalar kategorisinde Milli Eğitim Bakanlığı adına katılan tüm takımlarımıza ve tanıtım alanlarında görev alacak katılımcılara başarılar dileriz.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.