Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Millî Eğitim Bakanlığı ile Millî Savunma Bakanlığı Arasında İmzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Millî Savunma Bakanlığı Arasında İmzalanan

Millî Eğitim Bakanlığı ile Millî Savunma Bakanlığı arasında savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek, çalışanları belgelendirmek ve belirlenen okullardan mezun olan öğrencilerin imkânlar dâhilinde istihdamını sağlamak amacıyla 04.10.2023 tarihinde imzalanarak yürürlüğe giren iş birliği protokolü kapsamında 25.10.2023 tarihinde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

5'inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, ASFAT A.Ş Genel Müdürü Esad AKGÜN, Askeri Fabrikalar Genel Müdürü İmdat ERSOY, Tersaneler Genel Müdürü Emre DİNÇER, ve MKE A.Ş Genel Müdür Yardımcısı İrfan ÖZSERT ile Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü uhdesinde yer alan ilgili fabrika müdürleri, ilgili daire başkanları, protokol kapsamındaki okulların müdürleri ile ilgili şube müdürleri ve il millî eğitim müdürleri/müdür yardımcıları da katılım sağladı.

Toplantıda protokol kapsamında yapılacak iş ve işlem basamakları, tarafların yükümlülüklerini yerine getirmeleri için kronolojik planlamalar ve fabrika müdürlükleri ile okulların eşleştirilmesi gündeme gelerek karara bağlandı.

25-10-202325-10-202325-10-202325-10-2023

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.