Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Millî Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında "Millî Enerji Eğitim Hamlesi" kapsamında düzenlenen "Tabii Kaynaklar ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri" protokol imzalandı

Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Berat ALBAYRAK, mesleki ve teknik eğitim işbirliği kapsamında doğal kaynaklar sektörünün ihtiyacının karşılanmasına yönelik Maden Teknolojisi ve Doğal Kaynaklar Alanında eğitim vermek üzere kapalı spor salonları ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyonları olan 10 tane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımının gerçekleştirilmesine ilişkin mesleki eğitim alanında işbirliği protokolü imzalayarak yürürlüğe girmesini sağlamışlardır.   
Millî Eğitim Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında "Millî Enerji Eğitim Hamlesi" kapsamında düzenlenen "Tabii Kaynaklar ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri" protokol imzalandı

 

Bakanlığımız ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı arasında 4 protokolün imzalanması (Nurol Holding A.Ş,  İsider Enerji Üretim Pazarlama İth. ve İhr. A.Ş, Hacı Ömer Sabancı Vakfı ile TANAP Doğalgaz İletim A.Ş) planlanmış olup, imzalanacak 4 Protokol ile her biri 16 derslikli 10 Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi  (MTAL), 10 pansiyon ve 10 kapalı spor salonu binaları yapılarak MEB’e hibe edilecektir. Bunlar;

-Nurol Holding A.Ş protokolü kapsamında, toplam 4 okul,  pansiyon ve kapalı spor salonu binası yapılacaktır:

*İstanbul (Avrupa Yakasında); Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında 1 okul,  pansiyon  ve kapalı spor salonu

*Balıkesir; Maden Teknolojisi Alanında 1 okul,  pansiyon ve kapalı spor salonu

*Artvin; Maden Teknolojisi Alanında 1 okul,  pansiyon ve kapalı spor salonu

*Kütahya; Maden Teknolojisi Alanında 1 okul,  pansiyon ve kapalı spor salonu

-Isıder Enerji Üretim Pazarlama İthalat ve İhracat A.Ş protokolü kapsamında, Kahramanmaraş İli Afşin İlçesinde Maden Teknolojisi Alanında 1 okul, Pansiyon ve Kapalı Spor Salonu binası yapılacaktır.

-Hacı Ömer Sabancı Vakfı (Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar  Elektrik Dağıtım A.Ş.) protokolü kapsamında, toplam 4 okul, Pansiyon ve Kapalı Spor Salonu binası yapılacaktır:

*İstanbul (Anadolu Yakasında); Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında okul,  pansiyon ve kapalı spor salonu

*Hatay ; Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında 1 okul,  pansiyon ve kapalı spor salonu

*Trabzon; Maden Teknolojisi Alanında 1 okul,  pansiyon ve kapalı spor salonu 

*Zonguldak; Maden Teknolojisi Alanında 1 okul,  pansiyon ve kapalı spor salonu

-TANAP Doğalgaz İletim A.Ş protokolü kapsamında, Sivas İlinde Maden Teknolojisi Alanında 1 okul, pansiyon ve kapalı spor salonu  binası yapılacaktır.

17-05-201817-05-2018

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.