Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Yanındaki Heyet Azerbaycan'da

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Yanındaki Heyet Azerbaycan'da

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bakü temaslarına Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i ziyaretiyle başladı.

 

Cumhurbaşkanlığında gerçekleştirilen görüşmede, Azerbaycan Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Bakan Danışmanı Okan Çoban ve Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Nihat Büyükbaş da hazır bulundu.

 

Bakan Selçuk, daha sonra Bakü Ekspo'da yer alan 13. Uluslararası Eğitim Fuarı'nı ziyaret etti. Azerbaycan Eğitim Bakanı Bayramov'un da eşlik ettiği Bakan Selçuk, stantları gezerek bilgi aldı.

 

Bakan Selçuk, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, fuarın, eğitimin hem milli hem de uluslararası düzeyde zenginleşmesi için büyük fırsat olduğunu söyledi.

 

Benzeri etkinliklerin öğrenciler, öğretmenler ve veliler için ufuk açıcı olduğunu belirten Bakan Selçuk, "Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı olarak buradaki faaliyetleri ortaklaşa yapılması ve mesleki eğitim konusunda birlikte bazı çalışmalar yapmak için fırsat olarak görüyoruz. Bu tür sergilerin artması ve uluslararası hale gelmesi bizleri mutlu ediyor. Türkiye'deki sergilerde de Azerbaycan eğitim kurumlarının bulunmasından çok büyük memnuniyet duyacağız." dedi.

 11-10-2019

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.