Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

MİLLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI SAYIN KEMAL ŞAMLIOĞLU BAŞKANLIĞINDA AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASINDA MESLEKİ EĞİTİM SEKTÖREL İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI.

MİLLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI SAYIN KEMAL ŞAMLIOĞLU BAŞKANLIĞINDA AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASINDA MESLEKİ EĞİTİM SEKTÖREL İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI.

ATSO'da yapılan toplantıya Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Kemal ŞAMLIOĞLU, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ, Daire Başkanı Süleyman AKGÜL, Vali Yardımcısı Taner BOLAT, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü SERTESER, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet KARAKAŞ, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Nurullah OKUMUŞ, Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürü Miraç SÜNNETCİ, il müdür yardımcıları, ilçe millî eğitim müdürleri, şube müdürleri, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, meslekî ve teknik eğitim okul müdürleri katıldı. 

Mesleki Eğitim Sektörel İş Birliği Toplantısı'nın açılışında konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Kemal ŞAMLIOĞLU; " Eğitimde üretim, üretimde eğitim anlayışı ile hareket ederek OSB'ler içerisinde okullaşmayı arttırarak çocuklarımıza nitelikli iş gücü desteği vereceğiz. Bölge okul modelimiz ile Afyonkarahisar OSB veya çevresindeki uygun olan okul ile farklı illerde okuyan çocuklarımızın tecrübe paylaşımı noktasında bir araya geleceği uygulamaları hayata geçirmek aynı zamanda sektör içi ve sektöre entegre okul modellerimizle de işletmeler içerisinde okul açarak hem işgücüne katkı hem de nitelikli istihdamı desteklemek istiyoruz. Gerekli düzenlemeleri ve mevzuat değişikliğini de kısa sürede duyuracağız" ifadelerini kullandı.

Ardından sunum yapan Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ meslek liselerinin önemine dikkat çekerek; "Ülke genelinde açtığımız ve açılması planlanan Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri sayesinde meslekî ve teknik eğitime yönelik farkındalığın olumlu yönde değiştirilmesini, eğitim verdiği alanda sektörün desteği ile nitelikli inovasyona açık, girişimci, üretken, rekabetçi iş gücü, öğrencilerimizin staj ve beceri eğitimi imkanlarının arttırılarak mezunlarının istihdamını kolaylaştırmayı amaçlamaktayız." dedi.

Toplantı, görüş ve öneriler alınarak iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

07-02-202407-02-202407-02-202407-02-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.