Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER ve Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut ÖZER ve Genel Müdürümüz Kemal Varın NUMANOĞLU ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

Savunma sanayinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile ASELSAN arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında kurulan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında 120 öğrenci ile faaliyetlerine başlamıştır. Ortaöğretimde Savunma Sistemleri Alanında ilk Lise olan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, "Elektrik-Elektronik Teknolojisi", "Makine Teknolojisi" alanları ile "Savunma Elektronik Sistemleri" ve "Savunma Mekanik Sistemleri" dalı programları yer almaktadır. Okulda eğitim gören öğrencilerimiz donanımlı bireyler olarak mezun olmaları için ASELSAN ve Milli eğitim Bakanlığı ortak çalışmalara devam etmektedir.

 

Yeni binasında eğitime başlayan okul Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut ÖZER'e Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın NUMANOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Turan AKPINAR ile Bakanlık ve il yöneticileri eşlik etmiştir. Ziyareti sırasında okul yönetiminden detaylı bilgi aldıktan sonra İngilizce hazırlık sınıfı öğrencilerinin İngilizce olarak hazırladıkları sunumu izleyen ve daha sonra öğretmenlerle toplantı yapan Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer şunları söyledi: "ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim-öğretime çok iyi bir başlangıç yaptı. İlk defa mesleki ve teknik ortaöğretimde %1'lik dilimin altından öğrenci aldık. Bu yıl öğrencilerimiz İngilizce hazırlık sınıfına devam ediyorlar. Öğrencilerimizin hem eğitim ortamlarından hem de aldıkları eğitimden memnun olduklarını görmek, beklentilerinin ötesinde bir eğitim aldıklarını işitmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Farklı illerden çok sayıda öğrencimiz bulunuyor. Bu tip projeleri başlatmak kadar başarılı bir şekilde sürdürebilmek büyük önem arz ediyor. Bakanlığımız bu okulumuzda kalitenin artması için yoğun çaba sarf etmektedir. Okul müdürümüz ve öğretmenlerimiz de büyük bir heyecan duyuyorlar. Bu okulumuz savunma sanayimizin ihtiyaç duyduğu teknik eleman ihtiyacını en üst düzeyde karşılayacak ve diğer okullarımız için de rol model oluşturacaktır."

05-03-202005-03-202005-03-202005-03-202005-03-2020

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.