Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal ŞAMLIOĞLU Başkanlığında Giresun'da İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal ŞAMLIOĞLU Başkanlığında Giresun'da İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Bir dizi programa katılmak üzere Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal ŞAMLIOĞLU beraberinde, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah GÜNER ve Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ,  İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Murat GÜLŞEN ile Giresun iline ziyarette bulundu.

24 Ocak 2024 Çarşamba günü gerçekleşen ziyaret kapsamında Bakan Yardımcısı ve beraberindeki heyet ilk olarak Giresun Valisi Mehmet Fatih SERDENGEÇTİ'yi makamında ziyaret ederek Giresun ilindeki eğitim faaliyetlerine dair genel değerlendirmelerde bulundu. Ziyaret sonrasında ise Giresun Valiliği Konferans Salonunda gerçekleştirilen  İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına katılım sağlandı.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal ŞAMLIOĞLU başkanlığında yapılan toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU tarafından, Giresun ilinde yürütülmekte olan eğitim öğretim faaliyetleri ile program ve projeler başta olmak üzere ayrıntılı bir sunum yapıldı.

Daha sonra ise Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü  Fethullah Güner ve Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz tarafından uhdelerinde çalışma ve faaliyetleri içeren kısa sunumlar gerçekleştirildi.

Toplantının devamında Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu katılımcılara hitaben; Bakanlığımızın eğitim politikaları, yürüttüğü proje, program ve faaliyetler ile hedefleri ve sahadan beklentilerine ilişkin önemli bilgiler paylaştı. Millî Eğitim Bakanlığı olarak ülke genelinde yürütülen çalışmalar, eğitim öğretim hizmetlerinin yürütülmesinde en çok karşılan sorunlar ve bu çerçevede yönetici ve öğretmenlerin öncelikle dikkat etmesi gereken hususlar konusunda önemli hatırlatmalar yapıldı. Katılımcıların soru, görüş ve önerileri alındı.

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Fethullah GÜNER ve Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali KARAGÖZ'ün yapılan çalışmalar ile ilgili  bilgilendirmelerinin ardından Bakan Yardımcısı Kemal ŞAMLIOĞLU'nun eğitim, sektörel iş birliği değerlendirmeleri ve katılımcıların soru görüş ve önerileri alındı.

25-01-202425-01-202425-01-202425-01-202425-01-202425-01-202425-01-202425-01-202425-01-2024

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina, Atatürk Bulvarı No 98 1. Kat A Blok Bakanlıklar/ ANKARA -

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.